poniedziałek, 28 maja 2012

Ciężki poniedziałek ...

W pewnym momencie poczułam się jak w bajce ... Dzisiejszy sen to jeden z moich najpiękniejszych ... ^^
Sen przerwała mi Mama z głośnym okrzykiem "wstawaj . !'

Zdjęcia są niestety wczorajsze. Za niedługo będę ładować aparat, więc jutro pojawią się najświeższe fotografie. Macie jakiś ciekawy prezent na rocznicę ślubu moich rodziców (7.06). ?


Myślicie, że zostanie po tym blizna . ?

Spryciarz . ♥Pod naszym autem .


Na środku ulicy .

Szyszunia ;)

Hahahah xD Tak mnie naszło :D

Okulary kujonki . ♥♥♥
I całość .Truskawka ^^
Kinder - Mleczna Kanapka .
Milk Slice .

► PODRÓŻ Z KOTEM ◄

Jeśli zabierasz gdzieś kota z domu, pamiętaj o założeniu mu odpowiedniej elastycznej obróżki z plakietką zawierającą twoje nazwisko i telefon. Może też wszczepić mu pod skórę elektroniczny chip (stosunkowo tania, skuteczna i coraz powszechna metoda identyfikacji zwierzaka domowego).


► JAZDA SAMOCHODEM ◄

O ile to możliwe, od małego przyzwyczajaj kota do podróżowania. Wczesny trening pomoże wyeliminować lęk i niepokój, zmniejszy też prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej.
Nigdy nie dopuszczaj, by kot miał pełną swobodę w samochodzie. Rozpraszałby on wówczas uwagę kierowcy, co mogłoby doprowadzić do wypadku. Również twój pupil byłby poszkodowany. Ze względu na własne bezpieczeństwo kot powinien podróżować w transporterze – plastikowym bądź wykonanym z drutu. Transporter należy solidnie przymocować pasem do siedzenia – w ten sposób zmniejszymy ryzyko obrażeń w razie wypadku.
Jeżeli masz zamiar często wozić swojego kota samochodem, jak najwcześniej przyzwyczajaj go do tego. Koci transporter może się w końcu stać swego rodzaju poszerzeniem jego własnego terytorium – gdzie będzie się dobrze czuć i gdzie zawsze chętnie wejdzie. Transportery podróżne używane są zwykle przez osoby prezentujące swoich pupilków na wystawach. Stanowią one znakomity sposób zapewnienia kocim kompanom własnej prywatnej przestrzeni. Gdy kot przyzwyczai się już do kontenera, może z niego korzystać w każdym miejscu, czując się zawsze jak u siebie.
Jeśli zamierzasz zostawić na jakiś czas kota w samochodzie, upewnij się czy zaparkowałeś w zacienionym miejscu; czy we wnętrzu auta jest odpowiedni przewiew. Pamiętaj, że w słońcu temperatura gwałtownie się podnosi – w zamkniętym samochodzie może szybko przekroczyć 40°C. W takiej sytuacji udar termiczny nastąpi błyskawicznie ! Nie łudź się, że auto pozostanie długo w cieniu – słońce prędko się przesunie i wkrótce cały parking będzie tonąć w jego promieniach. W otwartych oknach można zamontować specjalne siatki, zapewniające samochodowi bezpieczeństwo oraz odpowiednią wentylację.


► URLOP ◄

Koniecznie sprawdź, czy szczepienia nie straciły ważności. Pamiętaj, że ryzyko zarażenia się chorobą zakaźną w miejscu gdzie masz zamiar spędzić urlop, może być większe niż w twoich stronach. Licz się też z obecnością pasożytów zewnętrznych, takich jak np. kleszcze. Musisz więc pamiętać o codziennym dokładnym szczotkowaniu swojego kociego ulubieńca i o starannych oględzinach jego skóry.
Jeśli pozostajesz dłuższy czas w jednym miejscu, sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa klinika weterynaryjna.

11 komentarzy:

 1. Tusskafki *.* omnomom :D
  Mina Mikiego na 2 zdjęciu. haha :D
  fajne grabie masz xD

  OdpowiedzUsuń
 2. uuu to Cię podrapał ten kot;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie zostanie ci blizna;pp Miki sie z tobą bawił, no nie?
  Strasznie fajnie mikuś wychodzi na zdjęciach ^^
  Będzie może w niedalekiej przyszłości jakiś filmik ? ;d
  A rodzicom możesz kupić.... na pewno białe róże...
  Oraz zwołać koleżnke, kuzynke, ciocie itp. i upiec mega torcik :D
  Wpadniesz do mnie? ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Rodzicom na rocznicę możesz wywołać ich wspólne zdjęcia, kupić ramkę i włożyć :) Na pewno się ucieszą :) Pozytywne zdjęcia^^
  Czy takie chce? Mam ciemne włosy więc wątpię żeby wyszedł na nich jakiś fajny kolor :<

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne robisz zdjęcia :D Kurde wszyscy mają truskawki ! Też chce. Tak, myslę że zostanie blizna, co ci się stało :D ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Haha, fajne to zdjęcie z grabkami xD Od razu mi się Algida przypomniała ^.^
  Ja na rocznice moich rodziców, co też była niedawno róże kupiłam ;D
  Pzdr ; )

  OdpowiedzUsuń
 7. widzę, że podobna z Ciebie kociara co i ja!

  OdpowiedzUsuń
 8. co za dłuuuga notka. jedna z najdłuższych które widziałam i czytałam ;) oczywiście notka, jak zawsze świetna ^^ a, no i super masz ten nagłówek!

  OdpowiedzUsuń

Obserwacja za obserwację . ♥
Komentarz za komentarz . ♥