czwartek, 31 maja 2012

Nie tracąc motywacji . ! ;)

Nie straciłam motywacji do pisania tego bloga (jeszcze) i jak na razie nie mam zamiaru go ani kasować, ani zaprzestawać pisać. Dopiero teraz uświadomiłam sobie, ile włożyłam w niego pracy i wysiłku choćby przy przepisywaniu poradników. Ile czasu zeszło mi na tworzeniu nowego wyglądu bloga . ! To wszystko zrobiłam dla Was i tylko dla Was. Nie wiem co się stało, że już tutaj totalnie nikt nie przychodzi ;( Uwielbiam wchodzić i patrzeć, że tyle komentarzy czeka na akceptacje. Wiecie, jak to miło . ? Mam nadzieję, iż niebawem wszystko się zmieni i będziecie tu coraz liczniej i chętniej wchodzić.

Postanowiłam, że po zakończeniu "mini poradników" prawie codziennie będę dodawać do postu ciekawostki. Podoba się nowy pomysł . ?


W sobotę będzie duuuużo zdjęć, ponieważ właśnie wtedy spotkamy się z ciocią, która dzisiaj (ok. wpół do 5 czyli za niedługo) przyjeżdża ze Stanów. Już nie mogę doczekać się prezentów ;)► AUTOBUS, POCIĄG LUB SAMOLOT ◄ 

Jeśli zamierzasz skorzystać ze środków transportowych portu publicznego, weź pod uwag, że twój kot będzie musiał podróżować oddzielnie w swojej klateczce. Może to być nieco stresujące przeżycie dla zwierzęcia nieprzyzwyczajonego do transportera. Przed wyjazdem powinieneś koniecznie poćwiczyć z kotem i zrobić wszystko, by czuł się bezpiecznie w swoim własnym pojemniku – z własnymi zabawkami i swoją podściółką. Nie dawaj mu nic jeść na sześć godzin przed podróżą. Jeśli podejrzewasz, że może cierpieć na chorobę lokomocyjną, skontaktuj się wcześniej z lekarzem weterynarii.

► PODRÓŻ ZA GRANICE ◄

Podróż za granicę wiąże się zwykle z koniecznością załatwiania licznych dokumentów – zarówno dla kota jak i dla ciebie. Przepisy znacznie się różnią, musisz więc koniecznie sprawdzić, jakie obowiązują w kraju przeznaczenia. Prawdopodobnie będzie ci potrzebne zaświadczenie od weterynarza stwierdzające, że kot jest w stanie podróżować i że nie cierpi na żadną zakaźną chorobę.
Musisz również zażądać zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie. W wielu państwach wymaga się tych dokumentów w miejscowym języku.
W licznych krajach wścieklizna w ogóle nie jest znana. Wolne od tej choroby są niektóre państwa europejskie, wśród nich Wielka Brytania. Wścieklizna nie występuje również w Australii i Nowej Zelandii, a także na Hawajach. Przy wjeździe do niektórych krajów koty muszą przejść kwarantannę. W innych natomiast konieczne jest spełnienie pewnych warunków, takich jak posiadanie identyfikatora mikrochipowego czy zaświadczenie o badaniu krwi. (Zob. informacje o podróżowaniu zwierzaków – poniżej).
Planując tego rodzaju podróż, musisz się skontaktować z konsultantem lub ambasadą odpowiedniego kraju. Informację można też uzyskać w Internecie.
Jeśli podróż zagraniczna pociąga za sobą konieczność rozdzielenia ciebie i twojego kota, przeprowadź trening zalecany przy korzystaniu z autobusu, pociągu lub samolotu (zob. wyżej).


► KOCIE PASZPORTY ◄

W krajach Unii Europejskiej  od pewnego już czasu obowiązują paszporty dla psów, kotów i fretek. W Polsce zostaną one wprowadzone prawdopodobnie jesienią 2004 roku*. Wzór paszportu psiego i kociego oraz dokumentu dla fretek regulują specjalne akty Komisji Europejskiej. Wydawaniem tego dokumentu będą się zapewne zajmować lekarze weterynarii. O ile więc właściciele zwierząt domowych mogą swobodnie podróżować po państwach UE bez paszportu, o tyle żaden kot nie przekroczy unijnych granic bez stosowanego „dowodu osobistego”.

Absolutnie niezbędnymi dokumentami przy planowaniu zagranicznych podróży kotów i psów pozostają oczywiście nadal zaświadczenia o szczepieniach. Bez takich zaświadczeń zwierzęta domowe nie mogą już od dawna przekraczać granic międzypaństwowych. Przepisy dotyczące aktualnych szczepień obowiązują w niemal wszystkich krajach świata.
Przygotowując swojego pupila do wyjazdu – tak zagranicznego, jak i krajowego – musimy koniecznie pamiętać o wykonaniu w odpowiednim czasie obowiązujących szczepień. Kota powinniśmy więc zaszczepić przeciwko herpeswirozie, kaliciwirozie, panleukopenii, chlamydozie, białaczce i oczywiście przeciw wściekliźnie. Należy też zabrać ze sobą książeczkę szczepień.


* - jak widać książka została napisana już dawno ;)Dzisiejsze niebo .

♥ xD

4 komentarze:

 1. Też mam taką tabliczę, oczywiście z moim imieniem ^^
  zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna tablica :D zapraszam do siebie mozna komentwoac i obserwowac ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiem czy zrobię konkurs, może kiedyś ;p .

  OdpowiedzUsuń
 4. ty to zawsze musisz mi na coś zrobić smaka ^^ nie trać motywacji, tak długo jak się da ;) przecierz to taki przyjemny i świetny bloog -^^-

  OdpowiedzUsuń

Obserwacja za obserwację . ♥
Komentarz za komentarz . ♥